100 pravidel Kavalíra: pravidlo č. 4

Jak být pravým Kavalírem? Co se sluší a patří? Jak se chovat k ženě? Dítěti? Či starým lidem? Otevřít a přidržet dveře něžnému pohlaví při vstupu do restaurace rozhodně nestačí. Připravili jsme pro vás 100 tipů a rad, kterými by se každý pravý Kavalír měl řídit.


Pravidlo č. 4: Umění říct děkuji

Umění říct děkuji

Děkuji. Tak jednoduché slovo a přitom pro většinu tak obtížné ho použít.

Poděkovat za dárek umí každý. Pravý Kavalír ale umí ocenit i tu sebemenší drobnost a náležitě za ni dotyčného ocenit. Milým slůvkem „Děkuji“.

Nestojí to nic a přitom uděláte druhému radost tím, že mu dáte najevo, že si jeho gesta vážíte. Naučte se poděkovat v obchodě prodavačce, v restauraci barmanovi při placení, nebo taxikáři či řidiči Uberu při vystupování z auta. Všichni tito lidé vám prokázali službu. Udělejte jim radost a oceňte jejich každodenní snažení. Svět bude pro všechny hned o něco příjemnější.

comments powered by Disqus

Krátce o Kavaler's

Jsme lidé, které baví móda. Lidé, které baví pěkné věci. Už před námi se generace shodly na tom, že „šaty dělají člověka“. Jakým člověkem chcete být Vy? My u Kavaliers věříme, že zevnějšek je pouze první krok a chceme být něčím víc. Kavalír je člověk, který to nedělá pro sebe, ale je tu pro Vás, aby Vám zpříjemnil den. Pustit staršího člověka sednout, pomoct paní s nákupem nebo jen věnovat upřímný úsměv při ranní cestě do práce. Ano, dřív to byla samozřejmost.

Přidejte se k nám a pomozte nám udělat srdce Evropy o něco vroucnějším. Při ranním spěchu a vázání Kavaliers kravaty se zamyslete. Jakým člověkem dnes chcete být Vy?