100 pravidel Kavalíra: pravidlo č. 1

Jak být pravým Kavalírem? Co se sluší a patří? Jak se chovat k ženě? Dítěti? Či starým lidem? Otevřít a přidržet dveře něžnému pohlaví při vstupu do restaurace rozhodně nestačí. Připravili jsme pro vás 100 tipů a rad, kterými by se každý pravý Kavalír měl řídit.


Pravidlo č. 1: Žena vždy na prvním místě

Dorothy_McGuire_and_Gregory_Peck_in_Gentleman's_Agreement_trailer
Dorothy McGuire a Gregory Peck ve filmu Gentleman’s Agreement (zdroj: wikipedia.org)

 

První pravidlo je nejjednodušší a zároveň nejtěžší. Pravý Kavalír jedná vždy v zájmu ženy. Ať už jde o matku, sestru, přítelkyni nebo kolegyni v práci, Kavalír s ženou vždy jedná s úctou a respektem. Nejde o to, nosit ženě každý den kytice růží a vozit ji na dovolenou do Karibiku. Pravé kavalírství se projevuje v drobných detailech a gestech. Přidržet dveře při vstupu do restaurace, kina nebo divadla (ano, tento evergreen se nosí i v dvacátém prvním století!), nechat ženu vybrat si stůl, u kterého se bude sedět, pomoci mamince s kočárkem do autobusu nebo pustit starší paní sednout si v tramvaji. Kavalír nechá ženu zaplatit za večeři, pokud si to přeje, protože ji respektuje a jedná s ní jako sobě rovnou.

Pravý Kavalír se ženy vždy zastane a snaží se ji chránit. Nesnaží se být hrdinou jen pro tu svou, ale pro všechny ženy na světě.

comments powered by Disqus

Krátce o Kavaler's

Jsme lidé, které baví móda. Lidé, které baví pěkné věci. Už před námi se generace shodly na tom, že „šaty dělají člověka“. Jakým člověkem chcete být Vy? My u Kavaliers věříme, že zevnějšek je pouze první krok a chceme být něčím víc. Kavalír je člověk, který to nedělá pro sebe, ale je tu pro Vás, aby Vám zpříjemnil den. Pustit staršího člověka sednout, pomoct paní s nákupem nebo jen věnovat upřímný úsměv při ranní cestě do práce. Ano, dřív to byla samozřejmost.

Přidejte se k nám a pomozte nám udělat srdce Evropy o něco vroucnějším. Při ranním spěchu a vázání Kavaliers kravaty se zamyslete. Jakým člověkem dnes chcete být Vy?